BRONASTI KLJUČ OZS ZA VLADA ROJKA IN IRENO FERENC PETEK
Redna, 6. seja skupščine Območne obrtno-podjetniške zbornice Gornja Radgona, ki je potekala v Piceriji Kostanj, je bila tudi svečana, saj so podelili številna priznanja ...
Jubilantom in tistim, ki nadaljujejo tradicijo obrti, priznanja OOZ Gornja Radgona
Redna, 6. seja skupščine Območne obrtno-podjetniške zbornice Gornja Radgona, ki je potekala v Piceriji Kostanj, je bila tudi svečana, saj so podelili številna priznanja domače obrtne zbornice ter tudi Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Poleg jubilejnih priznanj, ki jih podeljujejo za okrogle obletnice posamezne obratne delavnice, so tokrat podelili tudi številna priznanja za ohranitev in nadaljevanje družinske tradicije obrti. Ob tem pa sta vodilna člana radgonske OOZ, predsednik UO Vlado Rojko, in predsednica skupščine Irena Petek Ferenc, na podlagi Pravilnika o podeljevanju naziva častnega člana, odlikovanj in priznanj Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, ki se podeljuje zaslužnima članoma OZS, prejela bronasti ključ OZS. Priznanji sta jima podelila podpredsednik OZS in predsednik UO OZS, Štefan Pavlinjek in predsednik organizacijsko kadrovske komisije OZS, Franc Vesel.
Vlado Rojko je bronasti ključ sprejel za dolgoletno uspešno delo na področju obrti, saj je s samostojno prevozniško dejavnostjo pričel v letu 1989, in sicer z enim manjšim kamionom znamke Zastava. Vztrajnost in izkušnje, ki si jih je nabral kot vodja težkega voznega parka v nekdanjem podjetju Avtoradgona sta rodila uspehe in počasi je začel kupovati nova vozila, zaposlovati delavce in seveda iskati nova tržišča. Velika prelomnica za njegovo firmo je leto 2004, ko je svoje poslovne prostore preselil na novo lokacijo – v obrtno cono Mele, kjer je zgrajeno tudi prvo ekološko parkirišče za tovorna vozila v občini Gornja Radgona. Rojko v svojem podjetju trenutno zaposluje 27 delavcev, v njegovi lasti pa je 21 tovornih vozil. Vsa vozila so opremljena po normah EVRO, kar pomeni, da izredno malo onesnažujejo okolje. Štiri mandate je poslanec skupščine OOZ Gornja Radgona, ter dva mandata delegat v skupščini OZS. V letu 2005 je prevzel vodenje sekcije avtoprevoznikov, od leta 2006 pa je tudi predsednik OOZ Gornja Radgona. Julija leta 2008 se je upokojil. Njegovo podjetje sta prevzela sin in hči, ki sta mu tudi sicer že pomagala pri vodenju tega družinskega podjetja.
Tudi Irena Petek Ferenc je bronasti ključ OZS prejela za dolgoletno uspešno delo na področju obrti, in sicer svojo podjetniško dejavnost opravlja že od leta 1990. V svoji prodajalni v Zdravilišču Radenci prodaja mešano blago za potrebe zdraviliških gostov, kar je tudi njena glavna dejavnost. Učinkovitost in uspešnost njenega dela pa je tesno povezana s sodobnimi trendi, ki jih zahteva takšna dejavnost, kar se pa odraža tudi v njenem delu v sklopu OOZ Gornja Radgona. Biti v koraku s časom pomeni vedeti poslušati, narediti kompromis, se posvetovati in ukrepati. Irena Petek Ferenc je zagotovo oseba, ki je v koraku s časom, pa bodi si to na modnem ali podjetniškem področju. Že peti mandat je aktivna članica UO OOZ Gornja Radgona in drugi mandat predsednica Skupščine OOZ Gornja Radgona. Prav tako je vseskozi aktivna v vseh odborih in komisijah zbornice.
Prav dobitnika visokega priznanja OZS Vlado Rojko in Irena Petek Ferenc pa sta, ob asistenci administratorke OOZ Gornja Radgona Ksenije Lebar Hedl, podelili priznanja številnim članom domače zbornice. Za 10 let opravljanja obrtne dejavnosti so priznanja prejeli: Milan Cizl (inštaliranje električnih napeljav), Mateja Farkaš (frizerstvo), Darko Firšt (frizerstvo), Anton Golnar (domača in umetnostna obrt), Anton Kocmut (avtovleka – mehanika), Ljudmila Kreft (trgovina), Damijan Kurbus (inštaliranje vodovodnih naprav), Stanislav Mulec (popravila in montaža strojev), Vesna Rihter (frizerstvo), Beno Tohitelj (zemeljsko cestne gradnje), Angela Vajngerl (prevozništvo); Za 20 let opravljanja obrtne dejavnosti: Zdenka Lazar (urejanje okolice), Avgust Serec (izdelava drobnih kovinskih predmetov), Ema Slana (gostinska dejavnost), za 25 let: Slavko Štefanec (avtoprevozništvo), Marjan Zrnić (gostinstvo), za 30 let: Drago Himelrajh (vzdrževanje in popravila motornih vozil), za 35 let: Mirko Horvat (slikopleskarstvo), Andrej Vreča (mizarstvo). Za ohranitev in nadaljevanje družinske tradicije pa so posebna priznanja dobili: Oljarna Belšak (Alojz Belšak, st. od leta 1947, Alojz Belšak, ml. od leta 1979, Jožica Belšak od leta 2004); Urarstvo Budja (Aleksander Budja, od leta 1967, Slava Budja, od leta 1987, Boris Budja, od leta 1991); Foto Bračko – Grein (Franc Bračko, od leta 1949, Nada Bračko Grein, od leta 1972, Nina Grein, od leta 2004); Mizarstvo Kampuš (Alojz Kampuš, od leta 1940, Rudi Kampuš, od leta 1966, Katja Kampuš Koler, od leta 1993); Oljarna Kocbek (Alojz Kocbek, od leta 1929, Anton Kocbek, od leta 1979, Gorazd Kocbek, od leta 2003); Gostilna Kovačič – Zver (Vili Kovačič, od leta 1956, Majda Zver, od leta 1987); Kemična čistilnica Kumer (Matko & Marija Kumer, od leta 1968, Aleksander & Liljana Kumer, od leta 1994); Gostilna Mencigar (Alojz Mencigar, od leta 1957, Marija Mencigar, od leta 1994, Stanislav Štefanec, od leta 1995); Oljarna Šaruga (Franc Šaruga, od leta 1978, Aleksander – Sandi Šaruga, od leta 1992).