Po dveh porazih in remijih, sedaj prva zmaga radgonskih rokometašev

Arcont Radgona – Nova Gorica 37:31 (18:18).

Rokometaši Arcont Radgone so svojo tretjo domačo tekmo v tej sezoni, odigrali v Radencih, saj v radgonski dvorani montirajo koše za košarko. V prvem polčasu so gledalci spremljali izenačeno tekmo z veliko zadetki. Obe ekipi sta bili zanesljivi v napadu, hkrati pa je bila obramba slabši del igre. Radgončani so nato na začetku drugega dela zaigrali bistveno bolje v obrambi in v dobrih treh minutah igre naredili delni rezultat 6:0. Zaostanek za zadetek so preobrnili v 5 zadetkov prednosti (25:20). To je bil odločilen del tekme, saj se Primorci do konca niso več uspeli približati na manj kot tri zadetke zaostanka. Igralci Arcont Radgone so se tako, skupaj s številnimi glasnimi navijači, zasluženo veselili prve zmage v prvenstvu.

Arcont Radgona – Nova Gorica 37:31 (18:18)

Radenci, 5.11.2022, 50 gledalcev, sodnika: Matic Cestnik in Bojan Cankar.

Arcont Radgona: Perša (11 obramb), Prosenjak (4 obrambe); Breznik, Štumberger 1, Plohl 6, B. Šijanec 2, Žunič 11 (3), G. Šijanec, Paldauf, Šadl, Bratkovič 3, Kolbl 6, Kralj, Cotič 8. Trener: Neno Potočnjak.

Nova Gorica: Belingar (9 obramb); Dugulin, Klanjšček 1, Stantič 3, Pregelj 4, Murenc 2, Šuligoj 1, Vasič 2, Hlede 11 (3), Figar, Simčič 7 (3). Trener: Andrej Pajntar.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 3 (3), Nova Gorica 9 (6).

Izključitve: Arcont Radgona 16 minut, Nova Gorica 8 minut.

V naslednjem krogu, v soboto, 12. novembra, bo v Murski Soboti na sporedu pomurski derbi. Še prej, v četrtek, 10.11. Arcont Radgona v pokalni tekmi gosti MRK Ljubljana.