RADGONSKI SKAVTI IŠČEJO MLADE AVANTURISTE
Želijo predvsem pomladiti in povečati skavtske vrste...
Že v letu 1996, torej natanko pred 16 leti, je bila v Župniji svetega Petra v Gornji Radgoni, na pobudo nekaterih mladih, ki so bili »željni« druženj in aktivnosti s krščanskim duhom, ustanovljena skupina skavtov. Ustanovitveno druženje je bilo ob podružnični cerkvi v Spodnji Ščavnici. V tem času je v radgonskem skavtskem Stegu bilo veliko skavtov, ta čas pa je v skavtsko združenje radgonske župnije vključeno okrog 60 mladih. Med temi je približno 15 vodstvenih, ki skrbijo za uspešno delovanje, enako jim niti podmladka ne manjka. Poleg druženja in drugih koristnih početij, je ena pomembnejših aktivnosti radgonskih skavtov tudi skrb za čisto okolje, ko med drugim vsako že vrsto let pripravljajo akcija zbiranja starega papirja... Seveda pa tudi pomlajevanje lastnih vrst ter povečanje članstva, ena izmed vsakoletnih aktivnosti. In tako tudi tokrat medse vabijo mlade iz župnije Gornja Radgona, ne branijo pa se niti otrok in mladine od drugod.
„Se želiš poditi po džungli z Akelo, Bagiro, Kačo Kajo in debelim Balujem? Si želiš spati v "hotelu" s tisočerimi zvezdami, se poditi za nočnimi obiskovalci in pečti tvist? Se želiš kopati v blatni kopeli, se zbuditi ob najlepšem sončnem vzhodu in zaspati ob zvokih kitare, v družbi najboljših prijateljev??? Uresniči svoje želje in se pridruži Radgonskim skavtom, ki prisrčno vabimo otroke in mlade od 8. do 21. leta. Prvo srečanje bo v soboto 22. septembra po večerni sv. maši, ob 20.00 pri Trstenjakovem domu v Gornji Radgoni. Pridi, čakamo te!“ pravi Tadeja Edšid, ena vodilnih radgonskih skavtinj.
„Mlad človek mora imeti dušo, ki upa da bo jutri boljše, kot je danes in se ne ozira nazaj na stare spomine in bolečine. Mlad človek brez duše je podoben človeku brez svetlega pogleda v jutrišnji dan in samo nerga in neupravičeno kritizira“, razmišlja o mladih ljudeh radgonski kaplan Aleš Kalamar, ki zelo pozitivno razmišlja o skavtih in skavtinjah. Slednje sicer najlažje spoznamo po skavtskem kroju, predvsem pa po tem, da so veseli, razigrani, da radi pomagajo, da so delovni in odprti. Zelo spoštujejo naravo in vsakega človeka ter so ponosni na svojo domovino in vero. Imajo tudi svoj pozdrav, so tudi člani večmilijonske skavtske družine, ki združuje podobne mlade ljudi po celem svetu. In vsi oni se držijo enakih zakonov in skavtskih obljub. Ko novinec slovesno naredi obljubo, mu voditelj nadene skavtsko ruto, ki po vsem svetu izraža pripadnost skavtskem gibanju, pri nas pa še posebej označujejo barve saga, kateremu skavt pripada. Vsak skavt se trudi, da rutko nosi častno in je ponosen na to, da jo sme nositi ter da je prek nje povezan z brati in sestrami po vsem svetu.