KRASIJO JO TRI LASTNOSTI: ŽELETI, ZNATI, HOTETI!

V Portorožu poteka te dni tradicionalno tridnevno letno srečanje kadrovskih managerjev iz slovenskih podjetij in ustanov, ki se ga udeležuje več kot 300 kadrovikov iz cele države. In na srečanju, ki poteka vse od ...
Kadrovska managerka leta 2010 je postala Metka Svetec Šooš iz radgonskega Arconta V Portorožu poteka te dni tradicionalno tridnevno letno srečanje kadrovskih managerjev iz slovenskih podjetij in ustanov, ki se ga udeležuje več kot 300 kadrovikov iz cele države. In na srečanju, ki poteka vse od leta 1996, so tudi tokrat podelili nagradi „Kadrovski manager leta“ in „Kadrovski up leta“. Nagrado kadrovska managerka za leto 2010, katero je podelil Planet GV, je prejela Metka Svetec Šooš iz podjetij Arcont IP in Arcont (Gornja Radgona), drugo priznanje, kadrovski up 2010, pa je za magistrsko delo z naslovom Dejavniki izgorelosti zaposlenih, prejela vzgojiteljica v dijaškem domu, Martina Šetina Čož, doma iz Grosupljega.
Kot je v obrazložitvi izbora zapisala strokovna komisija, dolgoletna kadrovnica v Arcontu, Metka Svetec Šooš združuje kombinacijo treh lastnosti, ki jih pri povprečnem slovenskem kadroviku poredko srečamo: želeti, znati in hoteti. Ali drugače povedano - uspelo ji je odlično povezati vizijo (želeti), z operativnimi sposobnostmi (znati) in močno motivacijo (hoteti). Namen obeh priznanj je izboljšati ugled kadrovske funkcije in poskrbeti za večjo vplivnost kadrovskih managerjev v slovenskem prostoru. Komisija je pri izboru kadrovskega managerja leta upoštevala predvsem dosežke kadrovske službe pod vodstvom kadrovskega managerja, njegove aktivnosti pri promociji kadrovskega poslanstva in kadrovske stroke v zadnjih treh letih, mednarodno udejstvovanje, zadovoljstvo zaposlenih v podjetju, kjer deluje, kakšen delež podjetje namenja izobraževanju in drugo.
Pri izboru za naziv kadrovski up 2010 pa je komisija med prijavljenimi na razpis izbirala najboljše znanstveno-raziskovalno delo s področja kadrovskega managementa. Pod drobnogled so vzeli diplomska oziroma magistrska dela iz let 2008, 2009 in 2010, ki preučujejo kariere, strateške vloge kadrovskega managementa, elemente, ki vplivajo na uspešnost kadrovske funkcije, merjenje njene dodane vrednosti ali preučujejo sodobne pristope in izzive kadrovske funkcije. Osnovna zaposlitev Martine Šetina Čiž je pedagoško delo z mladimi kot vzgojiteljica v dijaškem domu. Poklic, kjer veliko daješ, pa tudi veliko dobiš… Dolgoletne pedagoške izkušnje na področju vzgojno-izobraževalnega dela pa dopolnjuje z raziskovalnim delom na področju človeških virov (HRM), predvsem komunikacije, izgorelosti, motivacije, organizacijske klime, vodenja in izobraževanja zaposlenih. Rada je dobre volje, v družbi iskrenih prijateljev… „neprecenljivi pa so trenutki, ko smo preprosto kot družina skupaj, ob otroških norčavostih, dobri volji, smehu, balzam za mojo dušo in telo je plavanje v prostranem morju ali pa preprosti trenutki sprostitve v naravi…“, poudarja Martina.