"KUPUJEM SLOVENSKO" – PREDSTAVILI TUDI V POMURJU

Agroživilci podpirajo novo vseslovensko kampanjo ...
Najpomembnejša pomurska agroživilska podjetja podpirajo kampanjo “Kupujem Slovensko”, s katero želijo obvestiti potrošnike o pozitivnih učinkih kupovanja slovenskih proizvodov in s tem prispevati k večji blaginji države. Nacionalno kampanjo “Kupujem Slovensko”, so v Murski Soboti predstavili Pomurska gospodarska zbornica (PGZ), Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (ZKŽP) in predstavniki gospodarskih družb.
Dr. Tatjana Zagorc, direktorica ZKŽP, je na posebni regionalni novinarski konferenci predstavila izhodišča in razmere v slovenskem kmetijstvu in živilski industriji ter idejo in osnovne cilje nacionalne kampanje “Kupujem Slovensko”. Mag. Dejan Židan, predsednik uprave Skupine Panvita ter Bernardka Hlebič, direktorica Pomurskih mlekarn, pa sta predstavila razloge za podporo pomurskih podjetij omenjeni nacionalni kampanji. Tako je Zagorčeva dejala, da se je zaradi sprememb na trgu živil ter vsakoletnega zmanjševanja samooskrbe pojavila potreba po nacionalni kampanji, ki bo spodbudila slovenske potrošnike h kupovanju slovenskih izdelkov. »Želimo si, da bi se prodaja slovenskih izdelkov povečala, saj bi s tem zaščitili delovna mesta več kot 100.000 zaposlenih v kmetijski in živilski panogi. Ta kampanja postavlja temelje in daje pogum za generično promocijo. Kampanjo financirajo izključno slovenska podjetja, člani ZKŽP. Pomembno je, da bodo sodelujoča kmetijska in živilska podjetja znak kampanje lahko prostovoljno uporabljala pri komunikaciji s potrošniki in na izdelkih, ki so bili proizvedeni v Sloveniji«.
Pomembno je, da je hrana slovenskih proizvajalcev prehransko varna, okusna in cenovno konkurenčna, je poudaril Židan. Potrošnik s svojim vsakodnevnim odločanjem o nakupu slovenske hrane sebi zagotavlja kakovostno, varno in okusno prehranjevanje, širši skupnosti pa ohranjanje gospodarske aktivnosti in rast blaginje. Čim višja stopnja prehranske samooskrbe je srednjeročno in dolgoročno pogoj za cenovno konkurenčnost živil na trgovskih policah. Kako varna je v Sloveniji pridelana in predelana hrana, nas lahko prepričajo nenehne afere iz okoliških držav ( zadnja je vsebnost antibiotikov v sadju), je povzela gospa Hlebičeva. Pri nas uničimo že surovino z vsebnostjo antibiotikov in vsi proizvajalci, ki se resno ukvarjajo s proizvodnjo, si nikakor ne dovolijo uporabe prepovedanih substanc.