ZAČASNI RAVNATELJ BO TOMAŽ POLAK!

Po četrt stoletja ravnateljstva, mag. Marjan Žula odhaja iz Glasbene šole Gornja Radgona...
Čeprav je pred nedavnim (16.11.2007) bil ponovno imenovan za ravnatelja Glasbene šole Gornja Radgona, mag. Marjan Žula, kmalu odhaja s tega položaja Po dobrih 25 letih se tako Žula poslavlja s „svojim drugim domom“, kot je pogosto poudarjal za en najpomembnejših radgonskih hramov kulture in učenosti na Partizanski cesti 25 v Gornji Radgoni. Sredi tega meseca, natančneje 17.1.2008 bo namreč mag. Marjan Žula postal uradni direktor novega doma starejših občanov v Gornji Radgoni, a kljub temu bo pogost gost Glasbene šole Radgona. Sam bo gotovo še pomagal, predvsem svetoval in mlade glasbenike tudi poučeval kitaro. „Po eni strani mi je težko, da odhajam, po drugi pa sem vesel in ponosen, da nasledniku zapuščam eno najboljših glasbenih šol v državi“, nam je povedal mag. Žula, ki je v dobrem četrt stoletju dejansko zaznamoval šolo, katera je v njegovem času, med drugim, tudi pogorela in generalno prenovljena ter je sedaj lepa zgradba, ki jo motijo samo tisoči težkih tovornjakov, ki vsakodnevno kakšen meter od stavbe, divjajo med Kijevom in Barcelono.
Naslednik Marjana Žula, od 17. januarja bo profesor glasbe Tomaž Polak, ki že deveto leto na isti šoli poučuje tolkala, ob tem pa je tudi vodja Komorne skupine trobil Troband. Polak bo zaenkrat vršilec dolžnosti ravnatelja, najpozneje do začetka prihodnjega (2008/09) šolskega leta pa bo izbran ravnatelj za štiriletni mandat. Tukaj se bo Tomaž Polak zanesljivo prijavil, saj ga podpira učiteljski zbor, enako pa tudi njegov predhodnik Žula. Ob tem Polak izpolnjuje vse potrebne pogoje, in med drugim ima tudi opravljen ravnateljski izpit. „Moj predhodnik je zastavil dobro vizijo nadaljnjega delovanja šola, in ne vidim vzroka, da bi kaj posebej spreminjali. Predvsem želimo biti odprta, prijazna in strokovna ustanova tako za otroke, kot njihove starše in vse druge občane. Poleg strokovnega znanja pa želimo otroke tudi kulturno usposobiti, torej jim približati vrednote glasbe in kulture nasploh“, nam je kratko vizijo delovanja predstavil bodoči ravnatelj Glasbene šole Gornja Radgona, Tomaž Polak.
Glasbena šola Gornja Radgona (ena izmed 53 v celi državi) je sicer samostojni javni glasbeni vzgojno-izobraževalni zavod, ustanovljen že leta 1950, kar pomeni, da uspešno deluje že 58. leto. V tem šolskem letu 2007/08 je v programe radgonske glasbene šole, prvič v zgodovini vključenih nekaj nad 300 učencev, med katerimi je prvič tudi nad 20 mladih baletk, predvsem iz občin: Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici, so pa zraven tudi otroci od drugod. Vse otroke poučuje 21 učiteljev, profesorjev in mentorjev, zraven pa so zaposleni še štiri osebe, in sicer – tehnični kader. Pouk je organiziran na matični šoli v Gornji Radgoni, deloma pa poteka še na dislociranih oddelkih na Svetem Juriju ob Ščavnici in v Radencih.