GLASBENA PRAVLJICA (TUDI) ZA ODRASLE

Zasebna glasbena šola Maestro uprizorila pravo „Glasbeno pravljico“...
Tudi pedagogi Zasebne glasbene šole (ZGŠ) Maestro iz Gornje Radgone so se vključili v obeleževanje letošnjega, 18. praznika radgonske občine. Ob tem so s posebnim pravljičnim večerom skozi glasbo, namenjeno mladim in tudi odraslim ljubiteljem te kulturne zvrsti, v velii dvorani Kulturnega doma Gornja Radgona, obeležili še svoj 5. rojstni dan. Kot pravijo glasbeniki ZGŠ Maestro so v času ustanovitve in v začetku svojega delovanja naročili glasbeno delo pri uveljavljeni slovenski skladateljici Tadeji Vulc z željo, da v instrumentalni zasedbi naročenega dela zajame predvsem tiste instrumente, ki jih na šoli poučujejo.
In pravljica z naslovom Maestro, po pričevanju zasedbe GŠ, deluje barvno, zvočno in melodično ter na ta način predstavi tudi vsak instrument posebej. V povezavi glasbe in besedila skladateljica zajame pojem maestro in ga na razumljiv način v pripovedi tudi opiše. Poleg Tadeje Vulc v predstavi so sodelovali še Doris Šegula z violino, Milena Pfeiler s flavto, Lovro Turin s klarinetom, Rudi Vulc s fagotom, Matjaž Klemenc s trobento, Borut Pahič z rogom, Renato Kapun s pozavno in Tajana Novak s tolkali ter Alenka Regoršek kot pripovedovalka. In prisotni, tako mlajši, kot tisti odrasli in nekoliko starejši so lahko uživali v dejanski „pravljici“.
Ugledni nemški skladatelj Ludwig van Beethoven, ki je umrl (27.3.1827) pred 186 leti, je nekoč dejal: Glasba človeka oblikuje in plemeniti, osrečuje, razvija ljubezen ne samo do lepega, temveč tudi do skupnosti! In prav to je postalo vodilo Zasebne glasbene šole (ZGŠ) Maestro iz Gornje Radgone, ki deluje od leta 2008, najprej v industrijski coni Gornja Radgona, sedaj pa že drugo leto v „stari šoli“ ob farni cerkvi v samem mestu, in kjer poleg glavne naloge – odkrivanja in razvijanja glasbenih sposobnosti in nadarjenosti otrok, dajejo zelo velik poudarek na vzpostavitvi dobrih in zaupanja vrednih odnosih med učenci, starši in učitelji. Zato so že pred leti začeli z organizacijo koncertov družinskih zasedb, kjer skupaj igrajo in pojejo učenci, ter njihovi bratci in sestre, starši, stari starši, tete, strici ipd. Ob tem pa letno sodelujejo na najmanj 50 prireditvah in drugih nastopih, tako da so postali nepogrešljivi v kulturnem, zlasti glasbenem življenju območja kjer delujejo.
„Poleg vzgajanja bodočih amaterskih ali poklicnih glasbenikov, se pedagogi zavedamo, da sodelujemo pri individualnem osebnostnem razvoju vsakega otroka posebej, hkrati pa jih preko skupinskega pouka oz. orkestrske in komorne igre navajamo na spoštovanje drugačnosti, medsebojne strpnosti in sodelovanja z drugimi“, pravi ravnateljica šole Melita Vulc, ki je ponosna na svoje učence in zaposlene. „Odlikuje pa nas predvsem kvaliteta, profesionalnost, delavnost, odkritost, strpnost, tolerantnost, predvsem pa skromnost. Kljub majhnosti stopamo z velikimi koraki. Seveda pa je kvaliteta dela pomembna tudi od pedagoških delavcev, ki so akademsko izobraženi glasbeniki. Mnogi izmed njih se poleg pedagoškega dela predstavljajo tudi kot samostojni umetniki ali člani različnih glasbenih skupin v Sloveniji in tujini. Vsi skupaj in vsak posebej pa so pri svojem delu polni energije, znanja, idej, želja, ambicij in odgovornosti hkrati pa so tudi odlični sodelavci. Z velikim ponosom lahko poudarim, da sem na svoje zaposlene zelo, zelo ponosna...“.
In po tistem, kar smo lahko slišali na glasbeni pravljici, popolnoma upravičeno!