KIPARSKA RAZSTAVA: V MOJO HIŠO...

V galeriji Kulturnega doma Gornja Radgona bodo vse do konca avgusta razstavljena dela dveh mladih umetnikov, Tamare Rimele in Roberta Kosmača s ptujskega območja. Na odprtju razstave, ki je bilo konec minulega ...
Radgončanom se predstavljata mlada umetnika Tamara Rimele in Robert Kosmač V galeriji Kulturnega doma Gornja Radgona bodo vse do konca avgusta razstavljena dela dveh mladih umetnikov, Tamare Rimele in Roberta Kosmača s ptujskega območja. Na odprtju razstave, ki je bilo konec minulega tedna (26. junija), sta razstavljalca, ki sta mimogrede v zasebnem življenju par, obiskovalcem na kratko predstavila drug drugega. S svojo čudovito interpretacijo pesmi J. Préverta, V mojo hišo, pa je Matjaž Geder odprl razstavo, ki jo je mimogrede pripravilo Likovno društvo Radgona, v sodelovanju z Zavodom za kulturo, turizem in promocijo Gornja Radgona.
Razstavljalcema pomeni ustvarjanje vzpostavljanje ravnotežja z vsakodnevnimi obveznostmi in tempom življenja. Tamara Rimele je svojo likovno izobrazbo pridobila na Pedagoški fakulteti v Mariboru, smer likovna pedagogika, Robert Kosmač pa je samouk. Ustvarjata na več likovnih področjih in sodelujeta na kiparskih kolonijah. Čeprav se s svojimi stvaritvami redko predstavljata, sta se tokrat odločila razstaviti dela, ki so nastala v času začetka njunega skupnega bivanja in posledično medsebojnega vplivanja na ustvarjanje vsakega posameznika. Razstava je zastavljena tako, da prostor simetrično loči na dva dela, kjer so razstavljena dela od vsakega posebej. Na sredi so postavljene skulpture, dve hiški, ki združujeta med seboj tako različna pola razstavljenih del in večji prostostoječi kip.
Skulpture Tamare Rimele so eksperimentalne narave in izhajajo iz ideje o domovanju, bivanju v dvoje. Različni materiali, kot so železo, tapeta, fotografski posnetki, pošivan pauz papir in pleksi steklo, so osnova za, njej tako ljubo, tehniko kolaža. V ospredju ustvarjanja Roberta Kosmača pa je raziskovanje bolj klasičnih materialov, kot so les, kamen in železo ter njihovo stapljanje v celoto. Njegovi kipi spominjajo na bitja, ki prihajajo iz sanj, mitov in pripovedujejo o stiskah, minevanju, hrepenenju in tudi upanju.