POHVALE VREDNA SKRB ZA PODMLADEK

Tako kot že vrsto let, so se tudi letos srečali številni pomurski tamburaški orkestri in skupine, ki se vedno srečujejo na različnem kraju. In letos, ko je bilo na ...
Pripravili so 8. srečanje tamburašev v Lisjakovi strugi Tako kot že vrsto let, so se tudi letos srečali številni pomurski tamburaški orkestri in skupine, ki se vedno srečujejo na različnem kraju. In letos, ko je bilo na vrsti osmo tovrstno srečanje, so njegovi organizatorji bili članice in člani Tamburaške skupine KD Peter Dajnko iz Črešnjevcev. Osmo srečanje, ki je navdušilo vse prisotne, je zanimivo potekalo kar v naravi. V idiličnem okolju Lisjakove struge na obrobju Gornje Radgone, so se namreč v odsotnosti tamburaške skupine iz Beltincev, srečali tamburaši iz Črešnjevcev, Cankove, Ljutomera in Apač. V okviru srečanja, kjer so prisotne skupine pokazale kaj znajo, so pod vodstvom moderatorke Simone Roškar, pripravili tudi krajši kulturni program, v katerem so bodoči tamburaši in sploh kulturniki: Miha in Tina Slavič, ter Lara, Jan in Blaž Bratkovič, zapeli in zrecitirali nekaj pesmic.
Prisotne na srečanju je pozdravil tudi radgonski župan Anton Kampuš, ki je bil navdušen nad videnim in doživetim, in ki je še posebej pohvalil domačo tamburaško skupino iz Črešnjevcev. Ta namreč deluje že od davnega leta 1910, v skupini pa še posebej skrbijo za tamburaški naraščaj, kar pomeni, da tamburica na tem območju nikoli ne bo utihnila. Poleg nagovorov, kulturnega programa in tamburaških nastopov pa je v Lisjakovi strugi potekalo tudi skupno družabno srečanje in piknik za člane vseh tamburaških skupin ter njihove svojce. In vsekakor tudi med družabnim srečanjem ne bo manjkalo pesmi in zvokov tamburic. Škoda je, da zraven ni bilo nekoliko več obiskovalcev in poslušalcev, saj bi gotovo lahko uživali v neokrnjeni naravi in lepem muziciranju.
Da pa tamburaši ne bi samo igrali, peli ter jedili in pili, so organizatorji pripravili tudi nekakšno „ekološko uro“, saj je Marjan Banfi prisotne popeljal na krajši sprehod po učni in sprehajalni poti v Lisjakovi strugi, kjer so vsi lahko uživali v lepotah narave. Spoznali pa so tudi izjemno bogato in razvejano floro in favno ob reki Muri, le streljaj od središča Gornje Radgone.