Priznanje Feliksu Kocuvanu iz Biserjan
Zveze kulturnih društev Sveti Jurij ob Ščavnici...
Zveze kulturnih društev Sveti Jurij ob Ščavnici, je 23. oktobra pripravila kulturno prireditev na kateri je podeljevala priznanja za dolgoletno delovanje v kulturi občini Sv. Jurij ob Ščavnici. Prejel ga je tudi dolgoletni kulturni delavec Feliks Kocuvan. Ob podelitvi priznanja je bila podana sledeča obrazložitev, ki nazorno predstavlja njeno kulturno delovanje.
»Leta 1925 rojen Feliks Kocuvan iz Biserjan je zaslužen za ohranjanje zgodovinskega spomina na dogodke v Svetem Juriju iz časov prve in druge svetovne vojne.
Deluje kot član Kulturnega društva za zaščito naravne in kulturne dediščine.
Pred leti je v nekdanji »Posojilnici« uredil manjši muzej, Zveze kulturnih društev Sveti Jurij ob Ščavnici, je 23. oktobra pripravila kulturno prireditev na kateri je podeljevala priznanja za dolgoletno delovanje v kulturi občini Sv. Jurij ob Ščavnici. Prejel ga je tudi dolgoletni kulturni delavec Feliks Kocuvan. Ob podelitvi priznanja je bila podana sledeča obrazložitev, ki nazorno predstavlja njeno kulturno delovanje.
posvečen spominu na Maistrove borce, doma z območja jurševske občine.
V muzeju so razstavljeni tudi drugi eksponati, ki predstavljajo krajevno in občinsko zgodovino.
Posebej je treba izpostaviti dragoceno prizadevanje gospoda Feliksa, ki z različnimi aktivnostmi pomembno prispeva k ohranjanju spomina na jurševske občane, padle med obema svetovnima vojnama.
Zato ni naključje, da je bil eden glavnih pobudnikov postavitve njim posvečenega spomenika pred trgovino Mercator pri Svetem Juriju ob Ščavnici, pred katerim se na njegovo pobudo vsako leto organizira spominska slovesnost.
Je tudi organizator spominske slovesnosti, posvečene državnem prazniku, dnevu Rudolfa Maistra.
Več kot 50 let deluje v Prostovoljnem gasilskem društvu Sveti Jurij ob Ščavnici kot mentor pionirjev gasilcev.
Odlikuje ga bogat zgodovinski spomin, ki ga v kombinaciji z drugimi zgodovinskimi viri posreduje učencem domače osnovne šole, in jim tako pomaga pri izdelavi zgodovinskih raziskovalnih nalog. Zbira in ohranja tudi vsakršno zgodovinsko gradivo, ki priča o dogodkih v Svetem Juriju ob Ščavnici ter njegovih prebivalcih.
Je nepogrešljiv dopisnik časopisa Prepih, kjer objavlja predvsem zgodbe, ki opisujejo zgodovinski utrip domačega kraja, način bivanja, razmišljanja in družbenega angažiranja prebivalcev, ki so nekoč tod prebivali.
V znak spoštovanja njegovega prizadevanja za ohranjanje kulturne zapuščine v domači občini je 23. novembra 2012 prejel zahvalo Kulturnega društva za zaščito naravne in kulturne dediščine Sveti Jurij ob Ščavnici.«
Priznanje ji je, skupaj z županom Antonom Slano, izročila predsednica ZKD Sv. Jurij ob Ščavnici Maja Patty.