NAMIZNI TENIS/FINALNA TURNIRJA POKALA SLOVENIJE

MARIBORČANI IN VRTOJBČANKE ZNOVA POKALNA PRVAKA...
Novo mesto - V športni dvorani Košenice v Novem mestu so se po štiri ženske in moške ekipe, pomerile na finalnem turnirju drugega Slovenskega namiznoteniškega pokala. Na zaključni finalni turnir, so se pri fantih po pričakovanju uvrstila štiri postavljena nosilca (Kema Puconci, Maribor Finea, Krka in Sobota), pri ženskih pa trije prvi nosilci (Iskra Avtoelektrika, Fužinar Interdiskont in Merkur iz Kranja), ter presenetljivo drugoligaška ekipa Logatca. Naslova iz lanske sezone so branili igralci Maribora Finea ter igralke Iskre Avtoelektrika, ki so po mnenju mnogih poznavalcev slovenskih namiznoteniških razmer, veljali za prva favorita tudi za letošnji pokalni naslov. In to se je tudi uresničilo, čeprav so Mariborčani, po opravljenem žrebanju, morali že v polfinalu morali zaigrati proti na prvenstveni lestvici vodilni Kemi Puconci, ki bo najbrž tudi nova državna prvakinja. Toda Erik Illaš, Grega Komac in Gregor Zafoštnik se niso prestrašili in so z veliko borbenostjo 5:3 ugnali Prekmurce (Mitja Horvat, Zvonko Plohl, Bojan Ropoša, Mirko Unger) ter se tako uvrstili v finale. Tam jih je počakala domača Krka, ki si je veliko obetala od letošnjega pokalnega tekmovanja. Dolenjci (Neven Karković, Uroš Slatinšek, Janez Petrovčič) so namreč v polfinalu z enakim izidom 5:3 premagali drugo prekmursko ekipi Soboto (Gregor Kocuvan, Jure Koščak, Tomaž Roudi). V „prekmurskem spopadu“ za 3. mesto je Kema Puconci pričakovano ugnala sosede iz Murske Sobote, v velikem finalu pa so Štajerci še lažje kot je bilo za pričakovati premagali gostitelje, ter znova osvojili pokalni naslov. Enako je, kot rečeno uspelo igralkam Iskre Avtoelektrika, saj so že v polfinalu kar 5:1 premagale aktualne državne podprvakinje iz Kranja. Že s tem so varovanke trenerja Miroslava Tokiča (Ting Yang, Petra Škabar, Jana Milost) potrdile, da si želijo tudi v letošnji sezoni osvojiti, tako pokalno kot prvenstveno krono. V drugem polfinalu so igralke Fužinarja Interdiskonta (Asya Kasabova, Natalija Lužar, Manca Fajmut) še lažje kot je bilo pričakovati ugnale drugoligaško ekipo z Notranjske, tako da je prišlo do pričakovanega finala med dejansko najboljšima slovenskima ekipama. Še pred finalom pa so igralke Logatca (Ana Verdinek, Sanja Smiljanič, Nina Špruk) pripravile še eno prvorazredno presenečanje, saj so v boju za 3. mesto premagala favorizirane Gorenjke. Od pričakovanega velikega finala pa ni bilo nič. Mnogi so namreč pričakovali, da bi lahko Korošice celo presenetile, saj je Asya Kasabova pravi strup tudi za Ting Yang, toda Bolgarka je ostala sama, ker sta preostali Korošici popolnoma razočarali, toda da je tudi drugi pokalni naslov zasluženo odšel v Vrtojbo. Rezultatti, moški, polfinale: Kema Puconci – Maribor Fiena 3:5, Krka – Sobota 5:3, tekma za 3. mesto: Kema Puconci – Sobota 5:3, za 1. mesto: Maribor Fiena – Krka 5:2. Končni vrstni red: 1. ŽNTK Maribor Finea, 2. Krka (Novo mesto), 3. Kema Puconci), 4. Sobota (Murska Sobota). Rezultati, ženske, polfinale: Fužinar Interdiskont – Logatec 5:0, Iskra Avtoelektrika – Merkur 5:1, za 3. mesto: Merkur – Logatec 3:5, za 1. mesto: Iskra Avtoelektrika – Fužinar Interdiskont 5:1. Končni vrstni red: 1. Iskra Avtoelektrika (Šempeter-Vrtojba), 2. Fužinar Interdiskont (Ravne na Koroškem), 3. Logatec, 4. Merkur (Kranj).