Domača zmaga za začetek sezone

Rokomet: Arcont Radgona - Kronos Logatec 30:24 (15:12).

Potem, ko so tekmo prvega kroga proti RK Gorišnica/Moškanjci prestavili, so s tekmo 2. kroga igralci Arcont Radgona pričeli sezono 2020/21. Pred praznimi tribunami so v Radencih gostili ekipo Kronos iz Logatca. Na začetku so imeli rahlo pobudo gostje, ki so povedli 0:2 ter vodstvo držali do 11. minute in izenačenja na 5:5. Kot se je kasneje izkazalo, je bilo to zadnje izenačenje na tekmi. Radgončani so dosegli dva zaporedna zadetka ter prednost 2-3 zadetkov držali do odhoda na odmor (15:12).

Tekma se je odločila med 35. in 42. minuto, ko so domačini z izvrstno igro v obrambi naredili deli rezultat 5:0 ter povedli s 21:14. Nato je sicer nekoliko popustila koncentracija, tako da so se gostje približali na 22:18. V tem času so tri gole dosegli celo z dvema igralcema manj. A po minuti odmora domačega trenerja je sledilo novi 5:0 za Radgončane in tekma je bila v 50. minuti (27:18) dokončno odločena.

Arcont Radgona: Nino Perša, Matic Škrjanec, Tilen Prosenjak; Kristijan Budja, Adam Vrbnjak, Denis Gorjup 1, Boštjan Šijanec 4, Matevž Žunič 8 (1), Matej Rojht 4, Blaž Bratkovič 1, Jure Ratnik 5, Marko Kralj 1, Simon Kreslin, Gregor Štefanec 1, Marko Cotič 5. Trener: Neno Potočnjak.

Kronos: Luka Rađenović; Tilen Breznikar, Luka Okorn 2, Gašper Hočevar 3, Kliment Purkart, Miha Oštir, Luka Kamnikar 1, Boštjan Valentinčič 1 (1), Andraž Jereb 6, Anže Korošec 3, Matej Aubreht 3, Žiga Špiljak, Matija Tratnik, Vid Šebalj 5. Trener: Nedeljko Ribič.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 1/1, Kronos 2/2; Izključitve: Arcont Radgona 6 min, Kronos 8 min.

Diskvalifikacija: Boštjan Valentinčič (Kronos).