Nejc Sterniša s tremi zlatimi kolajnami v Bohinju

Karate/Dobra popotnica na Balkansko prvenstvo.
Podobno kot že vrsto net, praktično na vseh tekmovanjih, kjer nastopa, je Nejc Sterniša iz Lomanoš pri Gornji Radgoni izvrstno nastopil tudi na mednarodnem karate turnirju „Katana cup - Bohinj open 2019“. Osvojil je namreč kar tri lovorike; Najprej je kot mladinec v katah osvojil 1. mesto - zlato medaljo in pokal, takoj zatem še je nastopal v članski konkurenci kjer je prav tako osvojil 1. mesto in zlato medaljo. Čisto na koncu turnirja pa je nastopil še v Grandmaister kategoriji, kjer dobijo najboljši trije medalje in prave Katane. Tudi v tej kategoriji je Nejc odpravil vse konkurente in osvojil največjo lovoriko tega turnirja.

Zanimivo je tudi, da je Sterniša vse borbe zmagal z rezultatom 5:0 in tako pokazal, da prihaja v pravo formo katero bo potreboval na prihodnjih tekmah. Najprej namreč odpotuje v srbski Čačak na člansko Balkansko prvenstvo, ki bo 26. in 27. aprila, takoj po vrnitvi iz Čačka pa se odpravlja na Ciper, kjer bo tekmoval na ligi za mlade. Na vseh teh tekmovanjih pa je pomembna vsaka točka, saj več ko bo točk, prej si bo Nejc zagotovil nastop na Svetovnem prvenstvu, ki bo letos v Čilu.