Po odličnem prvem polčasu, polom v nadaljevanju

Arcont Radgona – Kočevje 29:36 (17:16).

V 12. krogu 2. SRL, je Acont Radgona gostila Kočevje in še drugi vikend zapored ostala praznih rok. V prvem polčasu smo lahko spremljali izenačeno srečanje, kjer si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti. Na odmor so tako z golom prednosti odšli domačini (17:16). Tudi prvih deset minut drugega dela je bilo še izenačenih, nato pa so gostje s tremi zaporednimi zadetki prvič občutneje povedli (20:25). Na koncu se je izkazalo, da je bil to odločilni del tekme, saj se Radgončani več niso uspeli resneje približati. Kočevci z zmago ostajajo na drugem mestu in v igri za napredovanje v 1. B ligo. Ob tem kaže spomniti, da so se uvrstili v četrtfinale Pokala Slovenije, kjer igra sedem prvoligašev „A“ in Belokranjci kot drugoligaši.

Arcont Radgona – Kočevje 29:36 (17:16)

Gornja Radgona, 18.2.2023, 50 gledalcev, sodnika: Niko Klemenčič in Blaž Fink.

RK Arcont Radgona: Perša (10 obramb), Škrjanec (1 obramba), Prosenjak (1 obramba); Podlunšek, Breznik 7 (1), Plohl 2, Gorjup, B. Šijanec 4, Žunič 5 (1), G. Šijanec, Ratnik, Vinkovič, Šadl, Bratkovič 4, Ornik, Cotič 7. Trener: Neno Potočnjak.

Kočevje: Blatnik (1 obramba), Češek (7 obramb); Klobčar 2, Mihelič 4, Jurič 1 (1), Mihelič, Pungaršek 1, Šega 4, Begić Zbačnik 4 (1), Stefanišin, Đekić 7, Štefanič, Tomšič 3, Lesar 4, Škotnik 6. Trener: Aleksander Markl.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 3 (2), Kočevje 3 (2); Izključitve: Arcont Radgona 4 minute, Kočevje 6 minut.

V naslednjem, 13. krogu, Arcont Radgona gostuje v Novi Gorici, kjer bi se dalo zmagati ali pa vsaj remizirati za končno 5. mesto na lestvici.