Rokometaši Arconta remizirali na štajerskem derbiju v Mariboru

Maribor Branik - Arcont Radgona 23:23 (10:11).

S tekmami 11. kroga se je nadaljevalo prvenstvo v 2. Državni rokometni ligi. Arcont Radgona je gostovala v Mariboru in iztržila remi. Radgončani bodo spomladanski del sezone odigrali brez svojega najboljšega igralca in strelca Matevža Žuniča, ki je okrepil ekipo Velike Nedelje v I. B državni ligi. To bo seveda veliki hendikep, a hkrati priložnost za mlajše igralce, da si naberejo prepotrebne izkušnje. V zelo izenačeni tekmi so Radgončani imeli večino tekme rahlo rezultatsko prednost. Sredi drugega polčasa so povedli za tri zadetke (16:19), a so jih Mariborčani ujeli in pet minut pred koncem tudi sami povedli (22:21). Končni rezultat (23:23) je bil postavljen v 57. minuti, nato pa nobena ekipa več ni uspela zadeti za zmago.

Maribor Branik - Arcont Radgona 23:23 (10:11)

Maribor, 3.2.2023, 50 gledalcev, sodnika Tilen Virant in Tom Virant.

Maribor Branik: Lesnjak Notersberg (1 obramba), Čepe (8 obramb); Tuša, Strašek 1, Ganiu 3 (1), Vilar, Rožman Rader 4, Centrih, Valentan 1, Koncilja Hadžić, Korošec 7 (4), Borko, Pungartnik, Svenšek 1, Mogu 3, Kuhar 3. Trener: Kristjan Ladič

Arcont Radgona: Perša (5 obramb), Prosenjak (5 obramb); F. Šijanec, Breznik 2, Čuš, Perša 2, B. Šijanec 9 (1), Podlunšek 1, G. Šijanec, Hedl 7, Šerbinek 1, Kocan 1, Paldauf, Gorjup. Trener: Blaž Bratkovič

Sedemmetrovke: Maribor Branik 8 (5), Arcont Radgona 3 (1). Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Arcont Radgona 14 minut.

V naslednjem krogu, v soboto, 10. februarja Radgončani v VŠD Gornja Radgona gostijo vodilno ptujsko Dravo, ki je v dosedanjem delu prvenstva dosegla vse zmage in je na poti proti I. B SRL.