Ob Ferenčevi, nekoč Lasbaherovi domačiji, spet stoji križ
Ob domačiji Lasbaher, sedaj na njej živita in gospodarita Frančiška in Silvo Ferenc....
Ob domačiji Lasbaher, sedaj na njej živita in gospodarita Frančiška in Silvo Ferenc, je v preteklosti stal velik obcestni križ. Ker so domačiji rekli, pri Pavlovih, so križ poimenovali Pavlov križ. Iz zgodovinskega spomina je znano, da je bil postavljen 1939. leta. Zanimivo je, da se skozi rodove ni ohranil spomin, v kak namen ga je tedanji gospodar Jožev Lasbaher postavil. Križ je stal do 1965. leta, ko ga je zaradi dotrajanosti podrlo neurje. Tedanji lastniki so kip Marije in Križanega ohranili. Za ponovno postavitev sta se odločila sedanja gospodarja Lasbaherove domačije Frančiška in Silvo Ferenc.
Križ sta ob številnih udeležencih slovesnosti, ki je potekala v nedeljo 8. maja, blagoslovila radgonski župnik Franc Hozjan in duhovnik, škofijski tajnik, na Nadškofiji v Mariboru, Danijel Lasbaher, katerega stari starši so bili lastniki te posesti in križa. Župnik Franc Hozjan se je ob tej priliki družini Ferenc zahvalil, da so s ponovno postavitvijo križa obudili spomin na nekoč stoječi križ, s tem pa tudi poskrbeli za ohranjanja kulturno - sakralne dediščine iz podeželja. Danijel Lasbaher, je ob blagoslovitvi, ko je pokropil križ, dejal, da se spominja, kako je kot otrok, ko je obiskoval hišo njegovih prednikov, videl kip križanega Jezusa na preši. Dodal je še, da si takrat ni mislil, da bo kdaj kot duhovnik na ponovno postavljenem križu blagoslavljal Kristusa, ki ga je videl ležati v preši.
Ob tej priliki se je Alenka Žižek v imenu svojih staršev zahvalila vsem, ki so pomagali pri uresničitvi dolgoletne želje njene mame Marije Ferenc, da ponovno postavijo križ na tisti prostor, kjer je stal nekoč. Zahvalila so se Oskarju Šmidu za prevoz hloda, iz katerega je Milan Mlinarič izdelal leseni del križa. Dalje Danijelu Prajndl in njegovim sodelavcem za postavitev križa, ter podjetju Montaža Lončarič iz Lokavec pri Negovi za kleparska dela. Posebna zahvala je bila izrečena Tončeku Klemenčiču, ki je na kipih Marije in Križanega opravil restavratorska dela. Zahvala je bila namenjena tudi za vsestransko pomoč pri izvedbi postavitve križa Branku Mlinariču, Antonu Vreči in Milanu Kežmanu. Zahvalila se je tudi vsem sosedom in prijateljem, ki so ob koncu blagoslovitvene slovesnosti nudili pomoč pri bogati pogostitvi udeležencev blagoslova križa.