SUZANA BRAČIČ (ARCONT)
NOVA RADGONSKA MAGISTRICA ZNANOSTI

INTRANET KOT ORODJE INTERNE KOMUNIKACIJE...
V Gornji Radgoni, kjer v zadnjem času močno čutijo pomanjkanje delavcev, predvsem pa visoko izobraženih strokovnih kadrov z nekaterih deficitarnih področjih, počasi tudi po izobraženosti dosegajo slovensko povprečje. In tega so lahko še posebej veseli v enem najpomembnejših radgonskih in pomurskih gospodarskih subjektov, Arcontu d.d. V družbi, kjer se ukvarjajo s proizvodnjo bivalnih enot in montažnih objektov, so namreč postali bogatejši za magistrico znanosti. Tam zaposlena mlada ekonomistka Suzana Bračič, doma iz Zbigovcev pri Gornji Radgoni, je zadnje dni (30.5.) letošnjega maja na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru uspešno zagovarjala magistrsko nalogo, z naslovom Intranet kot orodje interne komunikacije.
Nova mlada magistrica je gotovo lahko ponos svoji mami Majdi, ki je zaposlena v Muri ter očetu Feliksu, ki je samostojni podjetnik avtoprevoznik. Že v študijskih letih je kot najboljša študentka v vpisni generaciji prejela Rektorjevo nagrado Univerze v Mariboru. Kot sama pravi, ji ta nagrada predstavlja odskočno desko za doseganje še višjih ciljev. Suzana tudi priznava, da je najlepše darilo za vsakega študenta ob končanem izobraževanju dobra in zanesljiva zaposlitev. Svojo kariero je pričela v murskosoboškem podjetju „13M“, ki se ukvarja s prodajo izdelkov „Pogrej in pojej“. Nato jo je pot zanesla v priznano radgonsko podjetje Arcont d.d., kjer se želi ustaliti in nadgraditi svojo kariero. Že ob tej priložnosti se je za vzpodbudne besede pri oblikovanju kariere želela posebej zahvaliti prijateljici in dobri sosedi Ivanki Štajner, kakor tudi Mihi Tropenauerju ter Mitji Žnidariču.
V uspešnem radgonskem podjetju Arcont d.d., kjer je zaposlena in opravlja delo poslovnega informatika, je imela možnost raziskovanja, zato se je odločila izboljšati funkcionalnost in kvaliteto intraneta. Pri tem ji je bil v veliko pomoč njen mentor, dr. Samo Bobek, dekan Ekonomsko-poslovne fakultete v Mariboru in mentorica dr. Sonja Treven. V podjetju ji je pri snovanju raziskovalne naloge veliko pomagal sodelavec in prijatelj Marko Haložan. Namen raziskovalne naloge je bil, da bi se bi se pospešil dostop do poslovnih informacij in bi se tako izboljšali medsebojni odnosi med zaposlenimi. Ugotovila je, da poslanstvo podjetja, vizijo, poslovno strategijo in doseganje ciljev ni mogoče uresničiti brez odličnega komuniciranja med zaposlenimi.
Mlada magistrica poudarja, da je učinkovit intranet lahko podpora internemu komuniciranju in podpora osnovnim poslovnim procesom ter lahko tako zagotavlja transparentno in odzivno obveščanje zaposlenih, lažje prejemanje in deljenje informacij, delitev znanj in boljše medsebojno poznavanje, izboljšanje projektnega dela in pospeševanje poslovnih procesov, procesno učinkovitost in povečanje produktivnosti dela, optimizacijo in zniževanje stroškov poslovanja podjetja. »Zato mora intranet v podjetju Arcont postati orodje organizacijskega komuniciranja in ne le podaljšek e-pošte ali prenos brošur in internih biltenov v elektronski obliki, saj lahko podjetje z odličnim intranetom pospeši poslovne procese, informiranost v podjetju in si zagotovi višjo konkurenčnost na slovenskem in tujem trgu. Uporaba novega, sodobnega, elektronskega načina komuniciranja prinaša širšo uporabnost in na ta način pripomore k učinkovitejšemu doseganju poslanstva in ciljev podjetja. Le s sistematičnim in organiziranim pristopom oblikovanja intranetnih vsebin ima lahko podjetje produktivne, samoiniciativne in zadovoljne zaposlene«, pravi Suzana, ki nam za konec ponuja še zanimivo misel:« Le z močno voljo se lahko dosegajo veliki uspehi«.