SODELOVANJE IN
MEDINSTITUCIONALNA
OBRAVNAVA NASILJA

Žalostno je, a resnično; Število kaznivih dejanj s prvinami nasilja in kršitev določil Zakona o prekrških zoper javni red in mir tudi v Pomurju...
Žalostno je, a resnično; Število kaznivih dejanj s prvinami nasilja in kršitev določil Zakona o prekrških zoper javni red in mir tudi v Pomurju močno narašča. Zaskrbljujoče pa je predvsem dejstvo, da gre za hujše oblike nasilja, ki se pogosto dogaja v družinah, in da so žrtve najpogosteje najbolj rizična iz izpostavljena skupina – otroci in ženske. In tukaj je dolžnost države zagotoviti varnost državljanov in državljank tako na javnih kot zasebnih prostorih; država je namreč tista, ki mora nasilje obsoditi in proti storilcem ukrepati na podlagi veljavne zakonodaje.
Policija kot represivni aparat države, je dolžna ukrepati, če je veljavna zakonodaja kršena. Dolžna je, v skladu s svojimi pooblastili, zagotavljati varnost državljanov in državljank ter ukrepati proti storilcem kaznivih dejanj in prekrškov. „Vendar zgolj z represijo tega pojava ne bo mogoče rešiti, zato poskušamo tudi z raznimi preventivnimi dejanji. In v sklopu prireditev ob otvoritvi nove Policijske postaje Murska Sobota organiziramo v torek, 12.6.2007 ob 13.00 uri okroglo mizo z naslovom: Sodelovanje in medinstitucialna obravnava nasilja, ki bo v konferenčni sobi nove PP Murska Sobota. K sodelovanju smo povabili strokovnjake z različnih področij dela in življenja; Okrožno državno tožilstvo, Okrožno sodišče Murska Sobota, Direktorice pomurskih CSD, Tatjano Mušič iz MNZ GPU ter Petro Mörec iz Centra za pomoč žrtvam kaznivih dejanj. Okrogla miza bo odprta za javnost, zato vljudno vabljeni vsi, ki jih tovrstna problematika zanima in želijo s svojimi predlogi in mnenji dodati svoj delež k omejevanju in preprečevanju vse hujših oblik nasilja“, pravi vodja SKP PU Murska Sobota Boris Banfi.