„ČEFURJI RAUS“ TUDI V GORNJI RADGONI

V organizaciji Mladinskega društva Zvezda se ljubiteljem komedije na radgonskem območju ta konec tedna obeta izjemno zanimiva monokomedija. V soboto, 10. aprila 2010 ob 19.30 uri bo namreč v Kulturnem domu Gornja ...
Obiskovalci se bodo zvijali od smeha V organizaciji Mladinskega društva Zvezda se ljubiteljem komedije na radgonskem območju ta konec tedna obeta izjemno zanimiva monokomedija. V soboto, 10. aprila 2010 ob 19.30 uri bo namreč v Kulturnem domu Gornja Radgona na sporedu odlična monokomedija Čefurji Raus! Na omenjeni predstavi, za katero vstopnice prodajajo v Cafe del Mar (bivša vojašnica) v Gornji Radgoni, pričakujejo organizatorji polno dvorano obiskovalcev, ki se bodo gotovo zvijali od smeha. Monokomedijo igra: Aleksandar Rajaković – Sale, dramatizacija in režija: Marko Bulc, glasba (intro/outro): Zlatan Čordić – Zlatko.
Predstavo Čefurji raus!, ki je nastala po knjižni uspešnici Gorana Vojnovića, odlikuje živa in aktualna govorica mladih čefurjev - čefurščina. Besedilo je svojevrstna mešanica slovenščine, jezikov bivše Jugoslavije in pouličnega slenga. Središče gledališke predstave zaseda samostojni pripovedovalec, ki je humoren opisovalec dogodkov in hkrati vešč kritik, saj z ostrimi refleksijami razkriva življenje manjšinskega prebivalstva države ter odkriva stične točke in razkole med večinskim slovenskim prebivalstvom in čefurji. Odrski Čefurji raus! se na izpraznjenem odru odrekajo gledališko-spektakelskim pomagalom in efektom, saj temeljijo izključno na moči besedila in pripovedni tehniki glavnega igralca. Čefurji raus! je dognana, dobro izvedena in učinkovita predstava, ki gledalca drži v nenehni pozornosti ves čas svojega trajanja, pri tem pa poskrbi tudi za obilico zabavnih trenutkov; nekateri od teh krokijev so prave male mojstrovine, ki jih Rajaković prepričljivo zariše z le nekaj potezami. Skratka: predstava, vredna ogleda, in to tudi za tiste, ki morebiti nimajo navade hoditi v gledališče. „Goran Vojnović je napisal dobro knjigo. Kratko. Veliko. Učinkovito, ki zadene. Lahko se bere kot fora, lahko kot metafora. Tudi če ne razumeš vseh besed, še kako razumeš, za kaj gre“, je med drugim zapisano v obrazložitvi ob nagradi Prešernovega sklada.