Dere sen jaz mali bija...
Ljudski pevci in godci radgonskega območja zapeli in zaigrali po domače.
S ciljem, da bi ljudsko pesem in muziciranje skozi rodove, ohranjali kot kulturno dediščino in identiteto slovenskega naroda, potekajo po vsej državi, območna in regijska srečanja pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž. In eno izmed takšnih srečanj je, v organizaciji JSKD – območna izpostava Gornja Radgona, pod naslovom „Dere sen jaz mali bija“ (ko sem jaz mali bil) potekalo v dvorani Doma starejših občanov (DOSOR) v Radencih, kjer so se zbrali ljudski pevci in godci ljudskih viž iz občin Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici. Zanimiv kulturni dogodek, ki si ga je ogledalo veliko ljubiteljev lepe domače pesmi, je znova potrdil, da na radgonskem območju še delujejo skupine, ki prenašajo kulturno dediščino naših prednikov, ljudskega prepevanja in godenje ljudskih viž.
Območna srečanja pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž spremljajo tudi strokovnjaki, ki skupine ocenjujejo in jih uvrstijo na regijska srečanja, pozneje pa še na državno srečanje oz. na državni nivo. Tako je območno srečanju v Radencih spremljal in ocenjeval strokovni spremljevalec na tem področju Franc Kene. Na tokratnem srečanju je sodelovalo šest skupin, dve glasbeni in štiri skupine v pevski zasedbi: Tamburaško društvo Apače pod vodstvom Jana Juršnika, Tamburaška skupina KD »Peter Dajnko« Črešnjevci pod vodstvom Danila Banfija, Ljudske pevke DU Negova- Spodnji Ivanjci pod vodstvom Vlada Maguša, Društvo ljudskih pevk Apače pod vodstvom Vilija Jaušovca, KUD BUBLA Radenci Ljudski pevci Večnica in nazadnje KUD Ljudskih pevk Sveti Jurij ob Ščavnici pod vodstvom Marije Simonič. Ob zaključku nastopov so predsednik sveta OI JSKD Gornja Radgona Milan Nekrep, vodja OI JSKD Gornja Radgona Simona Pirc Katalinič ter župan občine Radenci Janez Rihtarič, vsem nastopajočim skupinam podelili priznanja.
Po končani prireditvi je potekal še strokovni razgovor vodij vseh skupin s strokovnim spremljevalcem Francem Kenetom, ki je podal smernice za nadaljnjo delo po posameznih skupinah, ter ocenil da v teh skupinah, ki so nastopale in predstavljajo ljudsko izročilo iz teh krajev, vidi pozitivno in napredno delo, ki se iz leta v leto kakovostno izboljšuje.