S Sharrie Williams in Stonesi zbirali denar

S Sharrie Williams in Stonesi zbirali denar za študij V Radencih je potekal dobrodelni koncert princese gospel bluesa in razstava portretov The Rolling Stones...
V organizaciji Študentsko-mladinskega kluba (ŠMK) Klinka, sta Kongresna dvorana in avla hotela Radin v Radencih bili prizorišče odmevnega dobrodelnega koncerta ameriške princese rokerskega gospel bluesa Sharrie Williams ter razstave del domače slikarke Tamare Vogrin. Pred odličnim koncertom so si obiskovalci lahko ogledali razstavo slikarke Tamare Vogrin iz Gornje Radgone, ki se redko predstavlja v domačih krajih. Tokrat pa je na ogled prvič na severovzhodu države bila njena razstava portretov članov ene najbolj uspešnih glasbenih skupin vseh časov – The Rolling Stones, ob njihovem 50. jubileju. Tamara Vogrin se je sicer s portreti slavne, lahko bi rekli že kultne rokerske zasedbe - Rolling Stonesov, predstavila na razstavi v pokrajinskem muzeju v Kopru, pred tem pa je bila slika Mick Jaggerja podarjena organizatorjem dobrodelne prireditve „Podarimo nasmeh“ v Gornji Radgoni, odkupil pa jo je Slavko Franca – lastnik muzeja Rolling Stonesov v Portorožu. V hotelu Radin, pa je bila tudi slika, ki je razstavljena prvič in sicer portret Keith Richardsa, ki je naslikana po originalni fotografiji enega najbolj znanih rock fotografov Briana Rasica, uradnega fotografa Rolling Stonesov in za katero je sam avtor fotografije dal soglasje, da se jo poustvari. Slika je za razliko od ostalih vestna kopija fotografije, tamara pa jo je dokončala tik pred razstavo v Radencih.
Dogajanje v Radencih je vodila Nika Škof, po nagovoru Aleksandre Fekonja, absolventke slikarstva na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, ter pogostitvi se je dogajanje preselilo v kongresno dvorano hotela Radin, kjer je publiko najprej ogrela odlična domača glasbena zasedba The Cock Tails uz Radencev z vokalistom Tomijem Brusom. S prihodom Sharrie Williams in njenega banda The Wise Guys na oder, se je vzdušje v dvorani pričelo strmo vzpenjati ter malo pred koncem koncerta, ko je plesala že vsa dvorana, doseglo vrhunec humanitarnega koncerta. Princeso rokerskega gospel bluza je nabito polno dvorano v Radencih spravila na noge ter požela večkraten ogromen aplavz. Sharrie je potrdila, da je izjemna interpretka, ki s svojo glasbeno vsestranskostjo občinstvo lahko spravi tako na noge kot tudi do solza. V njenih izjemnih nastopih se čuti vpliv odličnih in znanih pevk kot so Koko Taylor, Aretha Franklin, Tina Turner in Etta James.
Glavna zvezda večera Sharrie Williams (and The Wise Guys), poje blues, ker je živela blues. V Michiganu je odraščala v revščini, kjer je bila že od malih nog neprestano obkrožena z glasbo. Pri dvanajstih je prvič zapela v gospel zboru in tudi kmalu aktivno nastopala ter snemala. V poznih devetdesetih se je s svojo skupino The Wise Guys pričela pojavljati v priznanih blues klubih Chicaga, od koder je v le nekaj letih prodrla na ameriške in evropske odre. Vse ovire, ki jih je na svoji življenjski poti premagala, danes napajajo njen mogočni glas. V svoj pevski slog vnaša gospel in soul, njena izvirna in nikoli dolgočasna spremljevalna zasedba pa jo pri tem odlično dopolnjuje. Sharrie pravi, da s svojim petjem poslušalce želi navdihovati, da se jih blues življenja ne polasti...
Celotno dogajanje, ki je izjemno poživelo turobne oktobrske popoldneve in večere, so študentje, člani ŠMK Klinka, organizirali z namenom pomagati mlademu dekletu iz Upravne enote Gornja Radgona, ki živi z mamo, brezposelno samohranilko, povrh vsega pa se jim še ruši hiša. Z zbranimi sredstvi, teh se je s pomočjo sponzorjev in vstopnine zbralo za dobrih 1.500 evrov, ji bodo pomagali omogočiti študij. Predsednik ŠMK Klinka iz Gornje Radgone, Marko Filipič (mimogrede gre za brata omenjene likovne umetnice Tamare Vogirn), je v svojem govoru dejal, da z dogodkom želijo izpostaviti pomen medsebojne pomoči, še posebej v težkih časih. Zato je tokratni dobrodelni koncert bil njihov prvi, zagotovo pa ne zadnji humanitarni dogodek.
Še nekaj o akterjih:
„Tamara je s portreti znanih rokerjev ustvarila posebno zgodbo. Zgodbo Rolling Stonsov in svojo lastno. Sama pravi, da je odraščala z njihovo glasbo in je tako na svoj način ovekovečila tudi del svojega življenja. Poleg razpoznavnih oseb, ki so mojstrsko dodelane, kar se kaže v teksturi kože, izbiri svetlobe in sence, je prisotna tudi svojstvena energija avtorice, saj vsaki sliki prida svoj umetniški izraz, ki se kaže v izbiri kadrov, ponekod močnih in energično nanešenih barvah, vzorcih ali ozadju. S temi elementi Tamara da portretom tudi lastno vsebino. Živimo v obdobju, ki je preplavljeno s podobami saj imajo te magično moč – ne moremo se jim upreti. In avtorica se tega dobro zaveda. Njeni fotorealistični portreti imajo na gledalca močan vpliv. Ne samo zaradi velikih formatov in mojstrsko naslikanih oseb. Njene slike ne posredujejo samo tega kar je vidno, temveč naredijo vidne tiste sile, ki niso vidne – tako kot si glasba prizadeva narediti slišne sile, ki niso slišne. Tamara je s svojim slikarstvom posegla že daleč čez znane bregove in tako uresničuje poslanstvo umetnice, katerega ji lahko zavida marsikateri umetnik. Naj bo tako tudi vnaprej“, je o delih Tamare Vogrin, med drugim povedala Aleksandra Fekonja, absolventke slikarstva na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani.
Že pred tem je izvrstna mlada moderatorka Nika Škod zahvalila tistim, ki so najbolj pomagali pri izvedbi dogodka (Generalni sponzor: Zdravilišče Radenci; Sponzorji: Center za socialno delo Gornja Radgona, Študentska organizacija Slovenije, Zveza ŠKIS, Občine Gornja Radgona, Radenci in Sv. Jurij ob Ščavnici, Pomurski sejem, Radgonske gorice, Radenska Pepsi, Pro Audio, Vino Borko, Tokam, Arcont, Elti, Plastron, Komunala Radgona, Propaganda, Casa del Nonno, Prepih, Sobotainfo.com, Pomurec.com, Lendava.info, Cvetličarna Mirjana). Ob tem je Nika nekoliko podrobneje predstavila avtorico razstave, Tamaro Vogrin, ki je po poklicu diplomirani inženir tekstilstva, s slikarstvom pa se ukvarja že 20 let. „S samostojnimi razstavami je začela leta 1995. Slike, ki so danes tukaj, so bile nazadnje razstavljene septembra v Pokrajinskem muzeju Koper. Na ogled pa bodo tudi med 29. oktobrom in 20. decembrom v hotelu Kempinski Palace v Portorožu. Njen ustvarjalni opus obsega veliko umetniških izdelkov, ki segajo od poslikave sten, keramike, tekstila, lesa, oljnih slik in akrilov na platnu, urejanja scen za prireditve, skulpture konja, narejenega iz vinske trte, ki je bil razstavljen na sejmu AGRA in SOBRA 2010, AGRA in LOV 2011 ter AGRA in MEGRA 2012, kot tudi oblek Vinskih kraljic Slovenije za leto 2010, 2011 in 2012. Tamari, dobrodelnost ni neznana, saj je v takšne namene je namreč podarila že tri svoje slike. Zahvaljuje se vsem sponzorjem, obiskovalcem razstave, družini, prijateljem in znancem, ki jo podpirajo ter seveda Študentsko mladinskemu klubu Klinka, ki so ji omogočili današnjo, njeno 12. samostojno razstavo...“.
Organizator dogajanja ŠMK Klinka, deluje na področju UE Gornja Radgona in združuje predvsem dijake, študente in mlade. Z zavidljivim številom, preko 300 jih je, se trudijo v lokalnem okolju povečati in izboljšati mladinsko organiziranost. Na podlagi prostovoljnega dela, zainteresiranosti in aktivnosti, mladim v svojem okolju poskušajo poslati sporočilo, da so tudi mladi lahko dovolj močni in aktivni, da dosegajo vidne spremembe v lokalnem okolju. S svojim delovanjem lokalnim odločevalcem predstavljajo in dajejo možnost, da spoznajo potencial, ki se skriva in razvija v mladih našega okoliša. ŠMK Klinka torej zastopa interese mladih in jim daje možnost za aktivno prostovoljno participacijo, skozi katero lahko naberejo obilo koristnih referenc...