Tina Mauko navdušila svoje rojake

Negovski grad gostil zastrašujoči performans Marija Magdalena.
V okviru 20. občinskega praznika občine Gornja Radgona, je v gradu Negova potekal izjemen avtorski glasbeni performans Radgončanke Tine Mauko, ki živi v Ljubljani, poimenovan Marija Magdalena. Šlo je pravzaprav za specialiteto, inovacijo, pravljico, improvizacijo, in performans za klavirjem, ki ga je ustvarila ekipa: Tina Mauko, Dejan Berden in Jože Glažar, in ki je stotnijo poslušalcev in gledalcev puščalo brez diha. Tako so se tudi znanci, prijatelji in sploh rojaki z radgonskega območja in širše iz Pomurja in Slovenskih Goric, še enkrat lahko prepričali, da Tina Mauko sodi v sam vrh klasične, improvizacijske sodobne glasbe.

Ob njenih skladbah za simfonične orkestre, pisanjem opernega libreta, klavirskih improvizacijah, je Maukova, z Marijo Magdaleno, postavila na oder svojo novo stvaritev, popolnoma novi koncept glasbene ustvarjalnosti - glasbeni performans, ki je gotovo več od tega. Tinina inovacija dreza namreč v napoved nove oblike glasbenega izražanja, ki zaobsega del igre, kompozicijsko produkcijo, artistični video s Tino kot igralko na platnu in improvizatorko za klavirjem. Pred očmi gledalca se dogaja novost v času, ki se bo zapisala v zgodovino. Festival Ljubljana je Marijo Magdaleno premierno izvedel v avgustu 2015. To pa ni običajen dolgočasni koncert, ampak gre za audio vizualne efekte ob klavirju, na katerem je Tina igrala v kostumu in maski. Gre za performans, na katerega so ustvarjalci s Tino na čelu lahko ponosni in ga mnogi ljubitelji tovrstnega umetniškega izražanja, težko pričakujejo!

Po koncertu na Negovskem gradu, je publika bila navdušena, saj je dogodek pričaral vse od otroške navihanosti, pravljične niti, ki je popeljala Magdaleno v skušnjavo, ki je v najhujšem delu celo zastrašujoče, in vse do igralskih efektov, ki jih Tina izvaja na odru. Nekateri upravičeno pravijo, da je energetska bomba!

Tina Mauko (1982), Radgončanka, študentska Prešernova nagrajenka, skladateljica in pianistka, sicer sodi v sam vrh klasične, improvizacijske sodobne glasbe. Ob njenih skladbah za simfonične orkestre, pisanjem opernega libreta, ter ob klavirskih improvizacijah, je postavila na oder svojo novo stvaritev, popolnoma novi koncept glasbene ustvarjalnosti- avtorski glasbeni performans. Ob številnih prvih nagradah, dvojni izobrazbi, klasičnih stvaritvah, glasbe za film, risanke, balet… je leta 2014 postala rezidenčni skladatelj na Dunaju, Ministrstva za kulturo Slovenije. Leta 2015 je njen performans izbran za koncert na Festivalu Ljubljana.