Po rezultatih v ospredju keglanje in športni ribolov

Radgonski invalidi posvečajo veliko pozornost športu in rekreaciji.
Ne glede na to, da so zaradi takšne ali drugačne hibe pristali med invalidi in so za marsikaj prikrajšani, pa to še zdaleč ne pomeni, da se tudi invalidi ne morejo ukvarjati s športom in predvsem rekreacijo. Še več; nekateri izmed invalidov se ukvarjajo tudi s tekmovalnimi športi, kjer dosegajo odlične rezultate. In tako je tudi pri Medobčinskem društvu invalidov (MDI) Gornja Radgona, kjer v treh aktivih (Gornja Radgona, Radenci-Kapela in Apače) imajo več sto članic in članov, kateri poleg lastne rekreacije, nastopajo tudi na območnih, regijskih in državnih tekmovanjih invalidov v različnih športnih disciplinah. Posebej so med invalidi priljubljeni: balinanje, šah, streljanje, kegljanje, pikado in športni ribolov. Poleg nastopov drugje po regiji in državi pa radgonski invalidi pogosto tudi sami na svojem območju organizirajo različna tekmovanja.

MDI Gornja Radgona, ki ga mimogrede vodi predsednik Branko Habjanič, sicer izvaja osem socialnih programov med njimi tudi šport in rekreacijo, kjer so športniki zelo aktivni skozi celo leto, športni referent je Daniel Vrabelj, ki pravi, da se člani in članice MDI Radgona radi družijo, rekreirajo in tekmujejo. „Prijavljamo se na območna tekmovanja ki ga izvaja ZDIS po letnem koledarju v panogah: športni ribolov, pikado, kegljanje in balinanje. Naši športniki redno trenirajo, potem pa dosegajo dobre tekmovalne rezultate. Za tekmovanja vedno prijavljamo žensko in moško ekipo. Ženske imajo večjo možnost priti do dobrih rezultatov, saj običajno teh ekip tekmuje manj“, pravi Branko Habjanič, predsednik MDI Gornja Radgona, ki je ponosen na svoje športnice in športnike.

Ko gre za doseganje dobrih rezultatov, kot poudarjata športni referent in predsednik MDI, Daniel Vrabelj in Branko Habjanič, pa sta pri radgonskih invalidih v ospredju kegljanje, saj je dolgoletna kegljavka KK Radenska, Majda Kaučič, po odličnem dosežku na kvalifikacijah, v finalu letošnjega DP v Novi Gorici, postala državna invalidska prvakinja, ter športni ribolov. „Pri ribičih je vodja sekcije Marjeta Lorber, ki uspešno vodi svoje ribiče in z vsakega tekmovanja prihajajo domov z lepimi dosežki. V tej panogi je veliko tekmovalcev, med katerimi so nekateri uspešni tudi na državnih tekmovanjih. Tako je na letošnjem državne tekmovanju tretje mesto osvojil naš član Željko Mavrič, ki se je s tem uvrstil na svetovno prvenstvo, kjer je sam tudi že sodeloval. Ob tem je na istem DP četrto mesto osvojila Marjeta Lorber“, pravi Vrabelj, ki je dodal, da imajo tudi balinarsko ekipo, ki pod vodstvom Milana Brenčiča, prav tako dosega lepe rezultate, najpomembnejše pa jim je druženje ob domačem balinišču pri Domu starejših občanov. V Gornji Radgoni, kjer organizirajo tudi različna tekmovanja. Tako so pred nedavnim, ob občinskem prazniku pripravili lepo tekmovanje, kjer so domače tekmovalke osvojile 1. mesto, moška ekipa pa je bila četrta. Obžalujejo le, da nimajo pokritega igrišča, da bi se lahko družili tudi ob slabem vremenu.

Balinarko ekipo, ki se običajno druži in trenira pri svojem članu Ivanu Potrču (Bar Mura-Potrč), sestavljajo: Franc Fajfar, Andrej Novak, Srečko Cer, Milan Brenčič, Daniel Vrabelj, Marjetica Škrobar, Natalija Dolamič, Zofija Frank, Cvetka Zorec, Elza Novak, Liljana Vukotič, Marjan Mulec in Ivan Potrč. Obe tekmovalni ekipi, tako moško kot žensko vodi Daniel Vrabelj. „V balinanju je sicer manj tekmovanj, a kljub temu se vsako leto udeležimo vsaj treh izbirnih tekmovanj. Pred leti smo bili v vrhu državnih tekmovanj, kar pa nam letos, žal ni uspelo, saj je moška ekipa v hudi konkurenci bila sedma, ženska pa tretja“, pravi Vrabelj, ki se prizadeva, da bi nekoliko bolj sodelovali z radgonskimi upokojenci, ker bi tako, s skupnimi močmi, dosegali še bolje rezultate. Športni referent MDI Gornja Radgona je ob tej priložnosti zahvalil vsem, ki sodelujejo ali vsaj podpirajo invalide športnike, posebej pa vodstvu MDI, s predsednikom Habjaničem na čelu, ki jih podpira na področju športnih aktivnosti.