ROKOBORBA/
DEJAN ŠERNEK PRVI V VOJVODINI

Slovenci uspešni na mednarodnem turnir v rokoborbi za mladince „Zrenjanin 2007“...
Zrenjanin - Slovenska mladinska rokoborska reprezentanca se je udeležila močnega mednarodnega turnirja za Memorial „Darka Nišavića – Dačoja 2007“ v vojvodinskem mestu Zrenjanin. Na turnirju je nastopalo pet reprezentanc (Bolgarija, Izrael, Hrvaška, Srbija in Slovenija), mladi slovenski rokoborci pa so dosegli odlične rezultate. Najboljšo uvrstitev je dosegel v kategoriji do 96 kg Dejan Šernek (član rokoborskega društva Sobota). Premagal je vso konkurenco in osvojil 1. mesto. V prvem krogu je najprej premagal tekmovalca iz Srbije Pejoviča z 3:1, v drugem krogu je bil boljši od Izraelca Sharovtskega z istim rezultatom 3: 1, V dvoboju za prvo mesto pa je bil še bolj prepričljiv, saj je premagal Jakovljevića (Srbija) s 3:0. Dejan je prejel tudi posebno nagrado za osvojitev 1. mesta v kategoriji 96 kg v tej kategoriji je namreč nastopal tudi Darko Nišavič, kateremu v spomin poteka memorial.
Odlično 2. mesto je dosegel Niko Horvat (član ADSC Kverneland Ljutomer) v kategoriji do 84 kg. V prvem krogu je premagal tekmovalca iz Srbije Eremića s 3:0, v drugem krogu je bil boljši prav tako od tekmovalca iz Srbije Šašovića s 5:0, v finalnem dvoboju pa je izgubil z tesnim rezultatom 3:1 proti Hrvatu Šavuku. Na turnirju je sodeloval tudi Timotej Trbulin (RK Slovenska Bistrica) in v kategoriji do 74 kg osvojil solidno 5. mesto. „Treba je povedati, da je Timotej mlad tekmovalec in da v prihodnosti lahko na njega računamo. Naslednji nastop čaka mladinsko reprezentanco že naslednji vikend in sicer v Nemčiji (Frankfurt Oder) za veliko nagrado Nemčije“, nam je povedal Stanislav Šernek, sekretar Rokoborske zveze Slovenije.