ZELENI PROGRES POMURJA OBSOJA...

Nedeljsko (23.3.) onesnaženje Črešnjevskega potoka in ogrožanje reke Mure, so s posebno izjavo za javnost ostro obsodili tudi člani Zelenega Progresa Pomurja, čigavi ...
Nedeljsko (23.3.) onesnaženje Črešnjevskega potoka in ogrožanje reke Mure, so s posebno izjavo za javnost ostro obsodili tudi člani Zelenega Progresa Pomurja, čigavi predstavniki so bili prisotni ob samem dogajanju. „Ravno na dan vode se je zgodil zelo neprijetno-zaudarjajoč dogodek saj je prišlo do onesnaženja Poličkega potoka, kateri teče mimo Lisjakove struge pri Gornji Radgoni in se nato izlije v reko Muro. Polički potok je močno zaudarjal in bil prekrit z belo peno, na dnu smo opazili rdečerjave usedline, ki so po neuradnih informacija nevarne za življenje v vodi. Onesnaževanje tega potoka traja že dlje časa, rezultat so nevarne usedline, katere s svojim delovanjem uničujejo življenje, ki ga v potoku praktično več ni zaslediti. Podobna izlitja so se v Gornji Radgoni letos že pogosto dogajala, naj samo spomnimo na izlitje modre tekočine iz radgonske kanalizacije v reko Muro. Skrbi nas dejstvo, da je v Sloveniji večina izlitij nevarnih snovi v vode ostane neraziskana in nekaznovana. Zato pristojne organe pozivamo da povzročitelja onesnaženja Poličkega potoka izsledijo in ga primerno kaznujejo ter odpravijo onesnaževanje. Zelo smo zaskrbljeni zaradi neustreznih zakonskih rokov, ki predvidevajo reševanje tovrstnih problemov šele tam daleč do leta 2015, lahko se zgodi, da bomo do takrat imeli vse vode ˝klinično˝ mrtve. Zato pozivamo pristojne, da se ti roki skrajšajo in se s tem omogoči čim prejšnje izboljšanje stanje voda kot to predvideva evropska direktiva o vodah..
Pozdravljamo gospodarski razvoj Gornje Radgone, ki se tam odvija v zadnjem času, vendar ima lepotno napako, saj ni primerno urejenega odvajanja odpadnih voda, ki v večini primerov končajo neobdelane v naravi in s tem povzročajo veliko škode okolju. Predvsem pa nas žalosti dejstvo, da je mesto G. Radgona brez čistilne naprave. Zato pozivamo odgovorne,da pospešijo gradnjo čistilne naprave in se s tem izognejo nepotrebnemu obremenjevanju okolja“, so zapisali pomurski naravovarstveniki ob zadnjem očitnem onesnaženju narave in okolja.