Pomembna zmaga Radgončanov v „deželi vrtnic“

MRK Nova Gorica – RK Arcont Radgona 23:27 (12:12).

Igralci Arcont Radgone so se odpravili na dolgo gostovanje na Primorsko, kjer so še drugič v sezoni premagali Novo Gorico. Gre za pomembno zmago, saj sta se ekipi borili za 5. mesto na lestvici. Po začetnem vodstvu Radgončanov so večji del prvega polčasa vodili domačini. Najvišja prednost Primorcev je znašala 3 zadetke, ki pa so jih gostje z odličnim zaključkom izničili, tako da sta ekipi na odmor odšli pri rezultatu 12:12. Drugi polčas je nato pripadel Radgončanom, saj domačini niso več niti enkrat povedli. Igralci Arcont Radgone so se na koncu zasluženo veselili tretje zmage v sezoni.

MRK Nova Gorica – RK Arcont Radgona 23:27 (12:12)

Nova Gorica, 26.02.2023, 30 gledalcev, sodnika: Milan Matovina, in Jan Stanič

MRK Nova Gorica: Humar (11 obramb), Belingar (1 obramba); Dugulin 4 (4), Figar, Volk 3, Šuligoj, Vasič, Komel 2, Hlede 5 (1), Simčič 5, Pregelj, Klanjšček, Stantič 2, Petelin Gorjan 2, Tomažič. Trener: Andrej Pajntar.

RK Arcont Radgona: Perša (5 obramb), Škrjanec (4 obrambe); Podlunšek 2, Breznik 1, Plohl, B. Šijanec B. 3, Žunič 11 (4), G. Šijanec, Hedl, Bratkovič 3, Ornik, Cotič 7. Trener: Neno Potočnjak.

Sedemmetrovke: MRK Nova Gorica 6 (5), RK Arcont Radgona 5 (4); Izključitve: MRK Nova Gorica 6 minut, RK Arcont Radgona 4 minute.

V soboto, 4.3., ob 18. uri bo v Gornji Radgoni pomurski derbi, kjer Arcont Radgona gosti soboško Pomurje. To je priložnost za še eno zmago, tudi s pomočjo polnih tribun.